Remont mieszkania w Warszawie? Jak zrobić remont mieszkania i nie przepłacać!

4.9/5 (30)

Planujesz remont mieszkania w Warszawie? Firma remontowa And-Mix na co należy zwrócić uwagę przy planowaniu remontu mieszkania!

Remont mieszkania w Warszawie może być dość kosztowny. Choćby ze względu na to, że firmy remontowe w Warszawie zazwyczaj mają wyższe ceny niż w innych częściach Polski. Jeśli więc planujesz remont mieszkania i mieszkasz w Warszawie – mamy dla ciebie kilka rad, aby nie przepłacać.

Głównymi kosztami remontu mieszkania – nieważne gdzie znajduje się to mieszkanie – w Warszawie, jej okolicach czy w zupełnie innym regionie kraju czy świata, są koszty związane z zakupem materiałów oraz koszty robocizny. Niekiedy dochodzą – zwłaszcza przy poważniejszych remontach – koszty projektów, które też mogą sporo kosztować.

Remont mieszkania w Warszawie – materiały

Remont mieszkania w Warszawie – oszczędzaj na materiałach! Sposoby oszczędzenia na materiałach i robociźnie są dość znane. Jednak przy remoncie zazwyczaj błędem jest chęć nadmiernej oszczędności – bardzo tani wykonawca może okazać się osobą nie do końca kompetentną, a kupowanie najtańszych materiałów może wiązać się z ich niską jakością, wynikiem czego efekt remontu może być niezadowalający lub konieczne będzie wykonanie pewnych czynności od nowa (w efekcie np. pomalowania pomieszczenia farbą niskiej jakości).

Na materiałach oszczędzajmy szukając najtańszej możliwości zakupu materiałów dobrej jakości, a nie szukając najtańszych zamienników. Dobrym sposobem na oszczędności na materiałach będzie zakup w sklepach internetowych, wyszukiwanie materiałów w porównywarkach cen czy też poradzenie się choćby firmy remontowej nie tylko co do samych materiałów ale także najlepszego miejsca ich zakupu. Warto też przekalkulować ewentualne zwroty niewykorzystanych materiałów do sklepu – na jakich zasadach się odbywają, czy ewentualny zwrot do danego sprzedawcy będzie nas dużo kosztował (np. koszty transportu).

Warto, co należy podkreślić, przed podjęciem decyzji o tym co konkretnie będziemy remontować i w jaki sposób, doradzić się profesjonalnej firmy remontowej, najlepiej tej samej, która będzie w późniejszym czasie wykonywać usługi remontowe. Wiele dobrych firm wykonuje bezpłatnie i bez zobowiązań nie tylko wycenę remontu, ale także potrafi doradzić najlepsze dla danego klienta rozwiązania.

Warszawa - domy

Działamy na ternie Warszawy i w okolicach – Firma remontowa Warszawa (fot. Pixabay.com)

Remont mieszkania w Warszawie – firma remontowa

Remont mieszkania w Warszawie – oszczędzać na firmie remontowej? Tania firma remontowa, droga firma remontowa czy tani fachowiec? Takie pytanie zadaje sobie wielu i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Może się zdarzyć, że tania firma remontowa, czy tani fachowiec mają wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które pozwalają wykonać remont na najwyższym poziomie. Jednocześnie może się zdarzyć, że firma droższa będzie działać mniej profesjonalnie. Cena nigdy nie powinna być głównym kryterium przy wyborze wykonawcy usług remontowych. To, co powinno decydować, to fachowość firmy lub fachowca – potwierdzona choćby wcześniejszymi realizacjami.

Remont mieszkania w Warszawie – o tym się często zapomina!

Koszty robocizny czy materiałów są kosztami, które są oczywiste dla każdego, kto zamierza remontować mieszkanie. Są też pewne koszty potencjalne, na które niestety większość osób nie zwraca uwagi. A takie mogą nastąpić na przykład w przypadku nie spisanej w ogóle lub podpisanej niekorzystnej umowy z wykonawcą.

Każdy kto zawiera umowę o wykonanie usług remontowych z firmą remontową lub tzw. fachowcem powinien przed przystąpieniem do remontu podpisać stosowną umowę. Taka umowa powinna zawierać, m. in. zapisy dotyczące gwarancji, terminu, szczegółowego efektu umowy, czy też zapisy dotyczące ewentualnych kar umownych. Więcej na temat umowy na remont mieszkania znajduje się [tutaj]

 

Oceny