7 sposobów na rozjaśnienie swojego mieszkania | Firma remontowa Warszawa

4.86/5 (29)

Nie w każdym pokoju mamy duże okna do których sięga zadowalająca nas ilość promieni słonecznych, których brak odczuwamy niekiedy nawet w najbardziej słoneczny dzień. Dla tych właśnie, którzy na co dzień stykają się z tym problemem i chcieliby prostym sposobem wizualnie rozjaśnić swoje pomieszczenia mamy kilka prostych rad.

Jasny pokój

Niektóre z pomysłów wymagają większego wysiłku, na przykład remontu domu czy mieszkania. Niektóre wymagają jedynie drobnych zmian designu i nieco wyobraźni. Jak rozjaśnić przestrzeń naszych pomieszczeń? Oto nasze typy.

  1. Pastelowe kolory ścian – kolory pastelowe, odcienie zielonego i niebieskiego są odbiciem kolorów natury. Dodają one pomieszczeniu nie tylko wrażenie rozjaśnienia przestrzeni, ale także doskonale pomagają nam w odpoczynku i relaksie. Planujemy remont – pomyślmy o zmianie koloru ścian na pastele.
  2. Styl skandynawski – styl skandynawski, to jasne, białe ściany i naturalne dodatki, które idealnie rozjaśniają przestrzeń. Co równie ważne styl skandynawski jest obecnie bardzo popularny zarówno w Polsce, jak również na całym świecie.
  3. Lustra – lustra nie tylko wizualnie powiększają przestrzeń, ale nadają również wnętrzom jaśniejszy wygląd. Jeśli mamy małe pomieszczenie, które chcemy wizualnie powiększyć, lub chcemy rozjaśnić przestrzeń – pamiętajmy o lustrach.
  4. Połączenie pomieszczeń – jeśli planujemy remont, może to być idealny moment na połączenie kilku pomieszczeń w jedno większe, na przykład połączenie kuchni z jadalnią. Niekiedy wyburzenie jednej ściany może całkowicie odmienić na lepszą przestrzeń wewnątrz naszego domu.
  5. Wszystko na biało – białe ściany, sufit, meble, a do tego jasna podłoga. Taki design idealnie powiększy wizualnie naszą przestrzeń i ją zdecydowanie rozjaśni.
  6. Jasne, lniane żaluzje – idealnie pasują do takich pomieszczeń jak salon, jadalnia czy kuchnia. Dodadzą nam prywatności w naszym domu, ale jednocześnie przepuszczą do naszych pomieszczeń więcej światła niż tradycyjne żaluzje.
  7. Znajdź miejsce na kolorowe, cięte kwiaty – duża ilość kolorowych kwiatów, w jasnych, kolorowych wazonach (a jeszcze lepiej, w mniej formalnych, odważnych naczyniach ceramicznych) doda wnętrzom jasnych, letnich odcieni.

Zachęcamy do przetestowania powyższych sposobów oraz do dzielenie się swoimi wrażeniami.

Źródło: www.housebeautiful.com

Oceny